„Zawsze aktywni, zawsze EKO”

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. Projekt Zawsze aktywni – zawsze EKO realizowany jest przez grupę nieformalną działającą na co dzień na rzecz osób starszych, pod patronatem Fundacji Medius w Inowrocławiu. Celem głównym projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej wśród seniorów oraz ukazanie znaczenia dbałości o środowisko i zasoby naturalne regionu.

W projekcie weźmie udział 30 osób w wieku powyżej 50 roku życia, zamieszkujących teren powiatu inowrocławskiego. Osoby te nabędą m. in. wiedzę nt. segregacji odpadów, działań i postaw ekologicznych, przepisów dot. czystości powietrza i sposobów jej monitorowania, ekologicznych upraw, znaczenia lasów dla środowiska, itp.

W projekcie przewidziano warsztaty edukacyjne, wyjazd edukacyjny do szkółki drzew i krzewów, wykład edukacyjny dotyczący upraw ekologicznych, spotkanie z leśniczym, wykład dotyczący znaczenia ROD dla lokalnego środowiska naturalnego.

Projekt realizowany jest w okresie od 1.09.2021 do 15.11. 2021. Projekt współfinansowany jest z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021 – 2030

W ramach projektu przewidujemy:

📌

Warsztaty na temat ekologii

📌

Warsztaty Upcycling – forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają wyroby o wartości wyższej, traktowane jako wartościowe surowce.

📌

Wyjazd edukacyjny do profesjonalnej szkółki drzew i krzewów. 8.10.2021

📌

Spotkanie z leśniczym w Balczewie.

Zapisy:

W siedzibie UTW ul. Dubienka 2, pok nr 10

tel. 600 134 650


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventy four ÷ = thirty seven

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.