Pchli targ na Przystani Kajakowo-Żeglarskiej ZHR

Bosman harcerskiej Przystani Kajakowo-Żeglarskiej ZHR w Inowrocławiu-Mątwach, phm. Piotr Bandurski, serdecznie zaprasza na pchli targ, który odbędzie się w sobotę 7 września 2019 r. w godzinach 8.00-14.00 na terenie Przystani przy ul. Poznańskiej 384. 

Ideą harcerskiego pchlego targu jest wymiana i sprzedaż przedmiotów, które jednym już niepotrzebne i zbyteczne i przydadzą się innym. Targ wpisuje się w działania ekologiczne podejmowane przez harcerzy – targowa impreza ma na celu budowanie świadomości, że to, co mnie jest niepotrzebne, niekoniecznie musi zajmować miejsce w domu lub zostać wyrzucone na śmieci. Wciąż mogą cieszyć się tym inni, unikając tym samym większych wydatków towarzyszących zakupom nowej rzeczy. „Chcemy promować styl życia, w którym korzystamy z rzeczy z tzw. drugiej ręki, nie kupujemy ciągle nowych przedmiotów do domu, do zabawy – odkupujemy je od tych, którzy już się nimi nacieszyli i chcą się ich pozbyć – za niewygórowaną opłatą. Chcemy pokazać, że permanentna idea „second hand’u” jest jednym z elementów ochrony środowiska – przedłużamy życie przedmiotom, ograniczamy zakupy nowych rzeczy, generujemy mniej śmieci etc. Chcemy także promować ideę wymiany, „zakupu” bezgotówkowego, gdy nabywa się upragniony przedmiot w drodze wymiany na inny, ten, który jest w naszym posiadaniu. Ponadto chcemy nauczyć najmłodszych frajdy z wyszukiwania  niebanalnych starych rzeczy i pokazać, jak można nadać im drugie życie” – mówi Piotr Bandurski, organizator pchlego targu. 

 Co można sprzedawać?

  • zarówno rzeczy nowe (np. nietrafione prezenty) jak i używane (zabawki, przedmioty codziennego użytku, akcesoria kuchenne, agd, ubrania, książki, torebki – słowem, wszystko, co może przydać się w domu, warsztacie, ogrodzie, także kolekcje, antyki etc. 

 Co jest istotą “pchlego targu”? 

  • sprzedający pozbywają się rzeczy już im niepotrzebnych i “zalegających” w domu, z którymi nie wiadomo było, co zrobić – za opłatą, jednak niewygórowaną i adekwatną do stanu sprzedawanej rzeczy
  • kupujący nabywają przedmioty w okazyjnych cenach – często są to rzeczy, których nie można już dostać w sklepach, używane, jednak nadal przydatne

Zgłoszenia sprzedających do dnia 5 września br. na mail: targ@nadnotecia.pl  (z podaniem – imienia i nazwiska sprzedającego, nr tel. kontaktowego oraz zakresu oferowanego towaru) lub wypełniając formularz Google (link na FB Przystani). 

Uwaga, nie jest pobierana żadna opłata za wystawienie rzeczy na sprzedaż. Organizator (Przystań) zapewnia miejsce wystawiennicze i pierwszym, którzy się zgłoszą, stoły na których można prezentować przedmioty wystawione do sprzedaży. 

Podczas akcji będzie można przekazać dobrowolny datek na remont dachu przystani. 

Tego dnia o godz. 12.00 odbędzie się również uroczyste otwarcie pierwszej części Skaut Parku (w ramach projektu TESCO  „Decydujesz, pomagamy”)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

÷ one = six

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.